Likid Membran

Likit membran çatılar’da, zeminler’de , havuzlar’da vs. Gibi akla gelebilen heryerde kullanılan garantili ve kesin çözüm getiren bir malzemedir.

Çatınızın yapısı ve durumuna göre , doğru malzeme seçimi ve doğru uygulama ile çatılarınızı akıtmaz hale getirmekteyiz.
Endüstriyel yapılar, askeri tesisler, sosyal tesisler, fabrika çatıları, depo çatıları, hangar çatıları, teras, balkon gibi yapılarda vetesislerde tercih edilmektedir.

BİTÜM KAUÇUK ESASLI LİKİT MEMBRAN ÖZELLİKLERİ
Kauçuk – bitüm esaslı, siyah renkli, solvent içermeyen su yalıtımı ürünüdür. Tek bileşenlidir, sürülerek uygulandığı yüzeylerde çok elastik (% 1000) ve eksiz bir su yalıtımı kaplaması oluşturur.

UV ışınlarına ve sıcak – soğuk farklarına (- 20 ila + 80 °C arasında) dayanımlıdır. Beton, sıva, şap, mozaik, sert plastik (CTP ve PVC), metal (çinko, bakır, sac, galvanizli sac, paslanmaz sac) gibi pek çok farklı yapı malzemesine uygulanabildiği için tüm izolasyon detaylarının tek ürünle çözülmesine olanak tanır.

 

ÇİMENTO ESASLI SU YALITIM MALZEMELERİ
Çimento esaslı, iki bileşenli kristalize su yalıtımı harcıdır.Sürülerek uygulanır.Betonun yapısındaki kimyasallar ile tepkimeye girerek suda çözülmeyen kristaller üretir, bu sayede hem negatif hem de pozitif taraftan su izolasyonu sağlar. Hijyeniktir, içme suyu depolarında kullanıma uygunluğu ve 13,8 bar su basıncına kadar su sızdırmazlığı (negatif ve pozitif taraftan) belgelenmiştir.

 

BALKON, TERAS VE ISLAK HACİMLER İÇİN SU YALITIMI
Islak hacimlerde fayans ve seramik altı izolasyon katmanı olarak uygulanan, elastomerik reçine esaslı, tek bileşenli, gri renkli sıvı kaplamadır. Kuruduktan sonra üzerine çimento esaslı yapıştırma harcı ile seramik ve fayans kaplanabilir. Elastiktir, yüksek mukavemete sahiptir ve pek çok farklı yapı malzemesine kuvvetle yapışır. Bu sayede ıslak hacim su yalıtımlarında tüm detayların tek bir ürün ile çözülebilmesine

imkan tanır.

TAMİR HARÇLARI, BETON KATKILARI VE HAZIR HARÇLAR
Çimento esaslı, kalın agregalı, yüksek performanlı tamir ve dolgu harcıdır. Elyaf ve polimer katkılar ile zenginleştirilmiştir, kuvvetli yapışma ve çatlamama özelliklerine sahiptir. Su yalıtımı öncesinde yüzey hazırlığında, segregasyon ve boşlukların doldurulmasında, pahların oluşturulmasında, tij deliklerinin doldurulmasında ve beton hatalarının düzeltilmesinde kullanılır.


ZEMİN UYGULAMALARI

Epoksi esaslı zemin ve duvar boyasıdır. İki bileşenlidir ve solvent içermez. Muhtelif RAL renklerinde üretilmektedir. Hafif yük koşullarında zemin kaplaması olarak depo, tekstil atölyesi, galeri, ambar, üretim ve montaj alanları vb yerlerde uygulanır.

MASTİKLER VE DİLATASYON BANTLARI

Poliüretan esaslı, tek bileşenli mastik. ISO 11600 F, 25 LM standartında, dış cephe derzleri için kullanıma uygun, kalıcı elastik ve üzeri boyanabilir mastiktir. Hareketli derzlerde, dilatasyonlarda ve bağlantı derzlerinde kullanılır. Yüksek ve kalıcı elastikiyete (>% 500), geniş servis sıcaklığına (-30 ila + 80°C arasında) ve güneş ışınlarına karşı dayanıma sahiptir. Gri, beyaz ve siyah renklerde üretilmektedir. Polisülfit esaslı, iki bileşenli mastik. UV ışınlarına, araç ve yaya trafiğine, sürekli su temasına ve akaryakıta dayanımlıdır. Duvar ve tavan derzlerinde kullanılır, tiksotropik (akmaz) kıvamlıdır.


NEM VE RUTUBET YALITIMI

Toprak ile temas halindeki duvar ve kolonlarda gözlenen ve kapiler hareket ile yükselen suyun sebep olduğu nem ve rutubete karşı kullanılan sistemdir.Tuz kusması, boya kabarması, nemlenme ve yoğuşma görülen duvarlar için özel formüllü sıvadır. Mevcut sıva katmanı kazındıktan sonra yerine 1,5 – 2,0 cm kalınlığında Sanierputz WTA uygulanmalıdır. 3 kademeli koruma sağlar (ısı yalıtımı, rutubet yalıtımı ve tuz kusmasına karşı yalıtım).Duvar ve tavanlardaki mevcut küf tabakasının temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi için kullanılan, pratik fısfıs şişede ambalajlanmış temizleme solüsyonudur.Isı farklarından dolayı oluşan küflenme ve küf mantarına karşı uygulanan, takriben 3 mm kalınlık oluşturan özel kaplama sistemidir. İç mekanlara ve duvar-tavan birleşim noktalarına uygulanabilir.Küf tabakası temizlendikten sonra tekrar oluşumunu önleyen/geciktiren özel formüle sahip, yüksek nitelikli iç cephe boyasıdır. Geleneksel renklendirme sistemleri ile istenilen renkte boyanabilir. Normal boya gibi rulo ile iki kat halinde uygulanır.